Vi var hos doktorn i går och tog en koll på Selmas rygg och försökte se helheten. Och vad det är vet jag inte riktigt än men hon är inte okej utan har troligtvis blivit tappad eller råkat ut för någon sorts trauma tidigare i sitt liv. Stackars lilla tjej. Nu blir det smärtstillande en tid för att se om det hjälper och lite annat som ska hjälpa henne på traven till ett gladare kattliv.
Hon är helt enkelt lite känslig och jag försöker förstå mig på henne lite mer genom att lägga pusslet av informationsbitar. Om det nu skulle vara ett smärtproblem så kanske det kan lindras. Och inte har hon det eländigt jämt heller utan njuter både ute och inne. Fast lite beklämd blir jag allt. Hur sköter folk sina djur egentligen?
Purrrrr….. njuter i solen.
Det ska nog fixa sig Selma.
Ha en fin fredag!♥
7 Comments
Flipfloppan
16 januari, 2015 at 09:55Fin- fina bilder, hoppas hon piggar på sig snart och blir Glad- Selma. Kramen
Lingon
16 januari, 2015 at 10:34Mjau Selma tackar och säger att hon är snygg minsann. 🙂 Så där helt ickejante.
kramar!
✫ Fru Eriksson
16 januari, 2015 at 10:01Naw.-..Lilla tjejjan ♡ …
/Nospuss
Lingon
16 januari, 2015 at 10:35Mjuffi……
<3
Sahra
16 januari, 2015 at 11:35Åh nej. Stackars liten. Hon är så otroligt vacker. Smäller av så fin hon är. Hoppas hon snart känner sig bättre. Kram. Ge henne en liten strykning frånm ig
Lingon
16 januari, 2015 at 22:42Det ska jag göra, Selma hälsar och säger trevlig helg!
Anne
17 januari, 2015 at 19:48Men oj lilla vännen. Hoppas det smärtstillande gör verkan det är ju hemskt om hon har ont
Kramar