Idag är det skolavslutningsdags och jag har lovat kollegorna att svida upp i klänning. Nu blev det kjol i stället men det får duga mer än bra. Tjockleggings har jag också dragit på för det var lite kyligt igår. Känns konstigt att det redan är dags för avslutning? Nu när jag börjar komma igång ordentligt efter vintern.
Försökte ta en snabb bild utomhus men det var svårt. Jag vill frysa tiden nu. Stopp, stopp, stopp.
httpv://youtu.be/BX9Cjb1mTWU
Finaste sången som finns och klippet är från två år sedan. Jag blir alltid lite tårögd. 🙂
Ha en fin onsdag!
16 Comments
Helen
5 juni, 2013 at 08:39Här är det avslutning först nästa fredag och jag har förmånen att både få gå på Myrans avslutning; som fortfarande är i kyrkan (Tack rektor!) och på finaste systerdotterns student.
Och JA det är vackraste, finaste psalmen som finns.
Så full av glädje och hopp – t o m då den spelades på en ung persons begravning.
Lingon
5 juni, 2013 at 10:21Härligt med två avslutningar.
kram!
Helena
5 juni, 2013 at 08:51Vilken fin combo du har! Supersnyggt!
Det är en härlig tid nu med alla skolavslutningar och det var underbart att få höra lite skönsång här i soffan 🙂 Idag är jag ledig och ska på studentfirande hos vänner, nästa vecka blir det här… Kul är det!
Kramar
Lingon
5 juni, 2013 at 10:22Då behöver du en ledig dag att samla krafterna på. 🙂
Ha en skön dag i solen.
kramar!
Shopaholic
5 juni, 2013 at 09:11Så fin du är! Och ja, underbar sång!!
Tack fina du!
KRAM!!
Lingon
5 juni, 2013 at 10:22Tack söta,
Ha en fin dag och hoppas solen skiner.
kram
Annelie
5 juni, 2013 at 09:49Huden knottrar sig direkt när jag lyssnar, så vackert! Å du sköna dam är hur snygg som helst i din stass dagen till ära! Önskar dig en riktigt fin o härlig dag!
Kram,
Annelie
Lingon
5 juni, 2013 at 10:22Tack detsamma till dig Annelie,
kramar
Anne
5 juni, 2013 at 10:40Vilken härlig avslutningsstass! Ha en underbar dag 🙂
Kramar
Lingon
5 juni, 2013 at 16:15Tusen tack!
kram
Maja
5 juni, 2013 at 16:54Här blir det gåshud också, så fint, hoppfullt, vemodigt, vackert allt på en o samma gång..
Jag känner också så: stopp! Det är NU det är som bäst, man öppnar dörren o går rakt ut, utan ytterkläder. Man sitter ute länge på kvällen, det blir inte mörkt förrän efter man tvingat sig i säng. Det luktar härligt, alt det gröna är sprittande friskt i färgen..ahh o det allra bästa är att semestern är inom räckhåll o att alltihop är kvar =)
Njut av en trevlig mitt-i-veckan-fredagskväll o så kram!
Lingon
5 juni, 2013 at 21:42Precis. Stopp och så har vi hela sommaren framför oss… 🙂
kramar!
Angelin
5 juni, 2013 at 20:51Du er nydelig!!! Så fin i stekre farger<3
klem
Lingon
5 juni, 2013 at 21:42Tack söta Angelin,
kramar
Memelie
5 juni, 2013 at 21:50Perfekt avslutningsoutfit!
Du är snygg!
Kram!!!
Lingon
5 juni, 2013 at 22:05Thank you!
kram