God Förmiddag!
Ja, jag är väl bortskämd känner jag när jag ser mina bilder. Jag badar i ljus och sol och fågelsång. Och för den som såg förra inläggets film, jo alla fingrar är i behåll.
Innan jag ger mig i kast med ved och sånt spännande så tänkte jag visa upp den här fina påskliljan. Den är av modell mini, och dubbel…ser nästan ut som den är korsad med en iris på kronbladen. En väldigt gammal sort som kommer från min mormors gammelgård.
Och nu ska jag ut i solen. 😀
Ha en fin dag,
L
No Comments
Hilde
30 april, 2012 at 11:20Vackra bilder igen. Njut nu av din fina dag!
Kram
Nena
30 april, 2012 at 11:47Oh så fin påsklilja! Så kul med gamla sorter. Vi har en gammal, utsökt fin pingstlilja i sommarstugan som jag är sugen på att plocka hem några exemplar!!!
Kram
Anne
30 april, 2012 at 13:01Så härligt det ser ut! Glöm inte att gå barfota i gräset och spreta med tårna 🙂
KRAM
Karen
30 april, 2012 at 14:43Now I too have a Spring feeling. Thank you for sharing your lovely photos. Enjoy the day!
Kram,
Karen XOXO
Lillis
30 april, 2012 at 15:23Ser så skönt ut med det gröna gräset. Vi ska snart dra på oss stövlarna och gå ner till ån för att fiska.
En nyfiken fråga… Hur går det med ”Lindy indy” dressen? Får du ordning på den?
Jag hoppas att snart få prova min alldeles egna som jag nyss klickat hem!!!’
Kram
Lingon
30 april, 2012 at 20:25Jag ska visa dig en länk lite senare.
kram!
Katinka
30 april, 2012 at 17:03Härligt och vackert! Ha en fin dag! Imorgon ska det banne mig bli 18 grader och jag tänker fläka ut mig på gräset och glömma allt utom solen. Kram
Linda G
30 april, 2012 at 18:00Fina blommor! Är lite svag för den där lavendeln……Kram och trevlig kväll!
Oslotigern
30 april, 2012 at 18:17Vackra bilder och blommor! Den sortens påsklilja har jag nog inte sett tidigare, väldigt fin!
Hoppas du får en mysig valborgsmässoafton!
Kramar
Maja
30 april, 2012 at 18:56Det märks att du jobbar med din fotografering. Du tar jättefina bilder.
Lingon
30 april, 2012 at 20:25Tack alla ni för era goa kommentarer, jag kikar in här lite snabbt ikväll så jag hinner inte svara alla.
Kramar och ha en fin Valborg,
L